Bizi Takip Edin
instagram
google
youtube
twitter
facebook
PROFESYONEL MAKYAJ

     Profesyonel Makyaj

   Makyaj sahip olduğumuz estetiği vurgulamak, farkında bile olmadığımız güzellikleri ortaya çıkarmak için renklerin büyülü uyumundan yaralanma tekniğidir.

   Her konuda olduğu gibi makyajda da her sene yeni akımlar ortaya çıkmaktadır. önemli olan kendimize yakışanı bilmektir ve makyaj yapmak birbiri ile uyumsuz birtakım renklerin sürülmesinden ibaret olmamalıdır.

   Doğru makyaj için dikkat edilmesi gereken belirli husular vardır. Herşeyden önce kişinin saç, göz ve ten rengi gözönünde bulundurulmalıdır. Makyaj yaparken kullanılacak renkler fiziki yapımıza uygun olmakla birlikte, kişiliğimizi de tamamlayıcı bir özellik taşımalıdır.

   Diğer önemli bir husus kişinin saç kesimi ve yüz şekli gibi özelliklerdir.

 

 

 

Dolayısıyla uyumlu renklerin birlikteliği ve doğru bir teknikle birbirine çok yakın gözleri, belirsiz elmacık kemiklerini yada çizgi gibi duran incecik dudakları daha belirgin ve çekici hale getirmek mümkündür. 

Makyaj yapılacak kişinin giyim stili ve kıyafetlerinin rengi de önemli ayrıntılardır.Tüm bunlar dikkate alınacak olursa ister gündüz, ister gece ve ister sahne makyajı olsun sonuç mükemmel olacaktır.

 

 

 

maviweb